“Ben Çocukken” Belgesel sinema filmi galası yapıldı

Yönetmen ve yapımcılığını Cenk Kaptan’ın yaptığı “Ben Çocukken” isimli belegesel sinema filmi galası BKM’ de yapıldı.  Yakın zamanda hayatını kaybeden Prof. Dr. Ünsal Oskay ile Aykut Oray’ın anısına adanan,”Ben Çocukken” isimli belgesel sinema filminin, sosyal hayatın dijitalleşmesiyle beraber kaybolmaya yüz tutan sokak oyunlarını ve bu durumun günümüz çocukları üzerindeki olumsuz etkilerini anlatıyor. Film, Selçuk Yöntem, Burhan Şeşen, Çiçek Dilligil, Zafer Ergin, Murat Ertel, Levent Akman, Nadir Göktürk, Turgay Tanülkü ve ebediyete intikal eden Aykut Oray ve Ünsal Oskay gibi isimlerle çocukluklarına dair yapılmış röportajları da içeren özel bir projedir.

Ewre olarak film de çoçukluğumuzdan bir kesit bulduk.  Günümüz yaşantısında unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunları izleyicilere hoş bir duygusallık yaşattı. Salonun her köşesinden “bu oyunu bizde oynardık” “bizim orda ismi şuydu” vb…gibi yorumlar yapıldı. Yakında dvd olarak satış noktalarında bulabileceğiniz film tüm yaş grupları tarafından izlenmeli. Özellikle 80 ve öncesi kuşağı bu filmde kendinden çok şey bulacaktır.

Gala sponsorları arasında yer aldığımız proje de, Ewre Prodüksiyon  olarak Cenk Kaptan’a başarılarının devamını dileriz. www.bencocukken.com

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.